Jakie zalety mają kalendarze książkowe?

Prezenty na święta ze strony www.taniaksiazka.pl mogą być czasami trudne do wybrania, a przecież Święta Bożego Narodzenia to najlepszy czas, by obdarować ukochaną osobą niezapomnianym upominkiem. Dla książkoholików najlepsze będą książki, lecz książką można obdarować praktycznie każdego, jest to jeden z najlepszych prezentów na święta.

Poniżej znajduję się kilka tytułów, które warto wziąć pod uwagę, przy zakupie książki na prezent na święta.

OLGA TOKARCZUK- “CZUŁY NARRATOR”

“Czuły narrator” Olgi Tokarczuk, nasza noblistka, w swojej przemowie przy odbieraniu Nagrody Nobla, wspomniała, że kulturze i literaturze brakuje “czułego narratora”, kogoś, kto spojrzy na świat z innej, nowszej perspektywy i odpowie  na wyzwania, które stawia nam współczesny świat. Szybko jej przemowa, stała się tematem dyskusji, a Tokarczuk niedługo potem wydała zbiór esejów pt. “Czuły narrator”. Jest to idealny prezent na święta, dla tych którzy nie tylko kochają literaturę, ale także dla tych, którzy refleksyjnie patrzą na otaczający nas świat.

JAMES R. HANSEN- “PIERWSZY CZŁOWIEK, HISTORIA NEILA ARMSTRONGA”

James R. Hansen przedstawił w “Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga” bohatera, który w imię nauki, musi pokonywać wiele granic. To książka o przekraczaniu ludzkich granic, pasji oraz o tym, że jeden człowiek może przyczynić się do rozwoju całej ludzkości. “Pierwszy człowiek” sprawi się jako prezent na święta, dla tych, którzy przy czytaniu książki, lubią poczuć się jak w kinie.

MALCOLM XD- “EDUKACJA”

“Edukacja” to kontynuacja losów bohaterów z “Emigracji”, lecz tym razem bohaterowie, zamiast wrócić do swojej rodzinnej miejscowości, wyjeżdżają do Warszawy, by tam kontynuować naukę. Tajemniczy autor Malcolm, nigdy nie zawiódł czytelników, i na pewno nie zwiedzie jako prezent na święta. 

NOWE PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA

“Nowe przygody Kubusia Puchatka” to klasyka literatury dziecięcej, więc świetnie sprawdzić się jako prezent dla tych najmłodszych. Opowiadania zostały zainspirowane czterema porami roku, i każdy z autorów opowiadań napisał opowiadania, które opierają się na naturze i przygodach Puchatka i jego przyjaciół. Można z łatwością zaobserwować, jak Stumilowy Las zmienia się przy każdej porze roku.